Whatsapp Bilgi Hattı 0 541 291 91 40

İzmir Beton Silim

İzmir ilinde beton silimi, cilalaması, parlatması, bakımı, onarımı, çizik gidermesi, temizliği, restorasyonu, yüzey ve zemin yenileme hizmeti vermekteyiz.

İzmir Beton Silim

Kalabalık nüfusuyla büyük şehirlerden olan İzmir, turizim, sanayi ve yapılaşma alanında da oldukça gelişmiştir.Otel, okul, hastane, avm gibi kalabalık ortama hitap eden işletmelerin zeminlerinde ve otoparklarında, metro duraklarında, yerleşim ve yaşam alanlarındaki yapıların zeminlerinde ağırlıklı olarak beton kullanılmaktadır. Beton zeminlerin sürekli fiziksel temasa maruz kalması sonucunda estetik yapıları ve yüzey parlaklıkları kaybolurken, belli aralıklarla bakıma ve onarıma ihtiyaçları olmaktadır.

Zamanla aşınan ve yıpranan bu yüzeylerinin yenilenmesi, zeminlerinin restorasyonu, çiziklerinin giderilmesi, zemin tozlaşmasının önlenmesi, cilalanması, parlatılması gibi işlemler genellikle turizm sezonu dışında yapılmaktadır.ELİT RESTORASYON olarak firmamız, 10 yılı aşkın süredir İzmir ili ve genelinde aralıksız beton silim hizmeti vermektedir ve hizmet kapasitesini sürekli arttırarak yeni müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Beton Silimin Avantajları

İzmir'de hemen hemen tüm yapılarda kullanılan beton zeminlerin, kullanım ömrünün uzun olması ve kaydırmazlık, sızdırmazlık gibi extra koruyucu özellikleriyle uygulanması için üretilmiş silim cihazlarıyla yapılan beton silimin gerek ziyaretçiler, gerek personel ve işletme için de bir takım avantajları ve faydaları vardır. İzmir genelinde ve tüm ilçelerinde beton kullanılan her alanda ve mekanda, her bütçeye uygun fiyatlarla silim-cilalama-parlatma işlemleri yapılmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki; İzmir'de beton silim hizmeti verebilmemiz için uygulama alanının minimum 500 m2 olması gerekmektedir.

 • Yüzey mukavemeti çok fazladır.
 • Aşınmalara karşı çok dirençlidir ve kullanım ömrü en uzun zeminlerden biridir.
 • Ortama estetik görünüm ve zarafet kazandırır.
 • Yüzey üzerindeki gözenekler kapanarak sızdırmazlık kazanır.
 • Mermer parlaklığında görünüme kavuşur.
 • Güneş ve Ultraviole (UV) ışınlarına karşı duyarsız kalır.
 • Çizilme, çatlama gibi durumlarda silim ile onarılabilir.
 • Daha hijyenik ortam sağlar.
 • Kaydırmazlık özelliği eklendiğinde (patinato), olası kazaları minimuma indirir.
 • Yüksek ısı, fiziksel baskı ve kimyasallara daha fazla dayanım sağlar.
 • İşletmenin değerini arttırır.
 • Taşın kullanım ömrünü arttırır.
 • Beton tozumalarını tamamen engeller, zeminlerde hava sirkülasyonu sağlar.
 • Işığı yansıtmasıyla aydınlatma masraflarını yarı yarıya azaltır.
 • Parlatıldıktan sonra, kimyasal cila veya parlatıcılara ihtiyaç kalmaz.

İzmir'de Beton Silim Nasıl Yapılır?

Ege'nin incisi İzmir'de, yapılan beton silme-parlatma-çizik giderme ve cilalama işlemleri betonun cinsine, kalitesine ve kullanıldığı alana göre oluşturulan analiz raporlarına uyarak titizlikle yapılır. Uygulama yapılacak yüzey veya zemin öncesinde yapılan etüt ve analiz çalışmalarından sonra ücretsiz demo çalışması yapılır.Yapılan demo çalışmasına onay alındıktan sonra uygulamaya devam edilir. Beton silim uygulamasında; Lityum silikat içerikli sıvı yüzey sertleştirici kullanılır ve bu sayede yüzey daha sert ve parlak görünüme kavuşur.

Ayrıca; betonun içine penetre olarak, betonun içinde tozumaya neden olan kalsiyum hidroksit, kalsiyum karbonat ve alkali metal hidroksitleri reaksiyona sokar ve betonun genleşmesini sağlayarak tozumayı engeller.Beton silim hakkında detaylı bilgiye buradan, uygulama alanlarımız hakkında detaylı bilgiye buradan, beton silim uygulaması için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir'de Beton Silim Nasıl Yapılır?
Beton Silim'de Garanti Ve Taahhüt

Beton Silim'de Garanti Ve Taahhüt

İzmir'de, ekonomik ve hızlı çözümler için geçmişten beri neredeyse her yapının zeminlerinde ve yüzeylerinde betona rastlamak mümkündür.Asitli gıdalar veya fiziksel baskı gibi faktörler sonucu yüzey üzerinde oluşan aşınma, çizilme, çatlak ve lekeler için yüzey üzerine uzmanlık gerektiren aşındırma işlemi yapılmaktadır.Firmamız; betondaki çatlak ve oyukların onarımını yaparak pürüzsüz veya kaydırmaz yüzeyler elde ederek malın kullanım ömrünün uzamasını ve değerinin korunmasını sağlar.

Firmamız; İzmir ili ve genelinde sektöründe bilgi, beceriye ve profesyonel ekipmanlara sahip sertifikalı zanaatkar ustalarıyla, gerekli güvenlik önlemlerini alarak, 100% memnuniyet garantisi ile beton silim hizmetini gerçekleştireceğini taahhüt ve garanti etmektedir.