Whatsapp Bilgi Hattı 0 541 291 91 40

İzmir Traverten Silim

İzmir şehrinde traverten silimi, cilalaması, parlatması, bakımı, onarımı, çizik gidermesi, temizliği restorasyonu yüzey ve zemin yenileme hizmeti vermekteyiz.

İzmir Traverten Silim

Ülkemizdeki turistik ve büyük şehirlerimizden biri olan İzmir'de, artan nüfus nedeniyle yeni yerleşim alanlarına ihtiyaç duyulmakta, yapı ve inşaat sektörleri de şehrin ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadırlar.Aynı zamanda toplu kullanım alanları olan lüks konaklama merkezleri, otel, pansiyon, avm, restoran, hamam ve benzeri alanlarda kullanılan travertenden üretilmiş eşyaların ve malzemelerin sürekli fiziksel temasa maruz kalması sonucunda estetik yapıları ve yüzey parlaklıkları kaybolurken, belli aralıklarla bakıma ve onarıma ihtiyaçları olmaktadır.

Zamanla aşınan ve yıpranan bu doğal taşların yüzeylerinin yenilenmesi, zeminlerinin restorasyonu, çiziklerinin giderilmesi, tezgah ve kaplamaların cilalanması, parlatılması gibi işlemler genellikle turizm sezonu dışında yapılmaktadır.ELİT RESTORASYON olarak firmamız, 10 yılı aşkın süredir İzmir'de aralıksız traverten silim hizmeti vermektedir ve hizmet kapasitesini sürekli arttırarak yeni müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Traverten Silim Nerelerde Yapılır?

Büyük şehirlerimizden biri olan İzmir'de devlet binaları, lüks otellerin, tarihi hamamların ve mekanların, antik yapıların ve doğanın ihtişamlı görüntüsünün bol olduğu bir şehir olduğundan dolayı, traverten kullanımı her zaman bu bölge de yarı değerli taşlar arasında yerini almıştır. Özellikle zeminlerde, iç ve dış cephe kaplamalarında, hamamlarda, müzelerde, restoranlarda, otellerin odalarında, banyo, mutfak, resepsiyon ve lobilerinde, anıtsal yapılarda ve bir çok dekoratif tasarımda traverten taşı kullanılmaktadır. Traverten taşı kullanılan her alanda ve mekanda, her bütçeye uygun fiyatlarla silim-cilalama-parlatma işlemleri yapılmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki; İzmir'de traverten silim hizmeti verebilmemiz için uygulama alanının minimum 500 m2 olması gerekmektedir.

İzmir'de Traverten Silim Nasıl Yapılır?

İzmir şehrinde traverten silme-parlatma-çizik giderme ve cilalama işlemleri, kullanılan travertenin cinsine, kalitesine ve kullanıldığı alana göre oluşturulan analiz raporlarına uyarak titizlikle yapılmaktadır.Uygulama yapılacak yüzey veya zemin öncesinde yapılan etüt ve analiz çalışmalarından sonra ücretsiz demo çalışması yapılır.Yapılan demo çalışmasına onay alındıktan sonra uygulamaya devam edilir.Traverten silim taş görünümünde ve yüzey üzerinde bir çok avantaj oluşturur.Ortama estetik görünüm ve zarafet kazandırır, yüzey üzerindeki gözenekler kapanarak sızdırmazlık kazanır.Yüzey ayna parlaklığında görünüme kavuşur, güneş ve Ultraviole (UV) ışınlarına karşı duyarsız kalır.Çizilme, çatlama gibi durumlarda silim ile onarılabilir ve daha hijyenik ortam sağlar.

Kaydırmazlık özelliği eklendiğinde (patinato), olası kazaları minimuma indirir.Yüksek ısı, fiziksel baskı ve kimyasallara daha fazla dayanım sağlar ve taşın ve bulunduğu mekanın değerini arttırır.Traverten hakkında detaylı bilgiye buradan, traverten silim hakkında detaylı bilgiye buradan, uygulama alanlarımız hakkında detaylı bilgiye buradan, traverten silim uygulaması için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir'de Traverten Silim Nasıl Yapılır?
Traverten Silim'de Garanti Ve Taahhüt

Traverten Silim'de Garanti Ve Taahhüt

İzmir'de geçmiş zamanlardan beri birçok mekanın ve işletmenin mutfağında, banyosunda, basamaklarında, iç ve dış cephe kaplamalarında, travertene rastlamak mümkündür. Asitli gıdalar veya fiziksel baskı gibi faktörler sonucu yüzey üzerinde oluşan aşınma, çizilme, çatlak ve lekeler için yüzey üzerine uzmanlık gerektiren aşındırma işlemi yapılmaktadır. Firmamız; travertendeki çatlak ve oyukların onarımını yaparak pürüzsüz veya kaydırmaz yüzeyler elde ederek malın kullanım ömrünün uzamasını ve değerinin korunmasını sağlar.

Firmamız; İzmir'de sektöründe bilgi, beceriye ve profesyonel ekipmanlara sahip sertifikalı zanaatkar ustalarıyla, gerekli güvenlik önlemlerini alarak, 100% memnuniyet garantisi ile traverten silim hizmetini gerçekleştireceğini taahhüt ve garanti etmektedir.