Whatsapp Bilgi Hattı 0 541 291 91 40

Hamam Mermer Silim

Hamam ve benzeri kaplıca işletmelerinde mermer silimi, cilalama parlatma bakım ve onarım çizik giderme restorasyon yüzey ve zemin yenileme hizmeti vermekteyiz.

Hamam Mermer Silim

Türk kültürünün en önemli faaliyetlerinden biri olan hamam kullanımı, işletme sahiplerini daha kaliteli mekanlar inşa etmeye yöneltmiş, özellikle tarihi ve turistik bölgelerin çoğunda hamam ve kaplıcalara sıkça rastlanmaktadır. Hamam içerisinde bulunan soyunma, yıkanma, ve suyu ısıtma (külhan) alanlarında ağırlıklı olarak mermer kullanılmaktadır. Mermer yüzey ve zeminlerin sürekli su ile teması ve fiziksel temasa maruz kalması sonucunda estetik yapıları ve yüzey parlaklıkları kaybolurken, belli aralıklarla bakıma ve onarıma ihtiyaçları olmaktadır. Zamanla aşınan ve yıpranan bu doğal taşların yüzeylerinin yenilenmesi, zeminlerinin restorasyonu, çiziklerinin giderilmesi, tezgah ve kaplamaların cilalanması, parlatılması gibi işlemler, hamam ve kaplıca işletmelerinde genellikle turizm sezonu dışında yapılmaktadır.ELİT RESTORASYON olarak firmamız, 10 yılı aşkın süredir yıkanma ve temizlenme tesislerine aralıksız mermer silim hizmeti vermektedir ve hizmet kapasitesini sürekli arttırarak yeni müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Hamamlarda Mermer Silimin Avantajları

Hamamlarda daha fazla tasarruf ve hijyenik ortam için kullanılan mermerin, kullanım ömrünün uzun olması ve kaydırmazlık, sızdırmazlık gibi extra koruyucu özellikleriyle uygulanması için üretilmiş silim cihazlarıyla yapılan mermer silimin müşteriler ve işletme için de bir takım avantajları ve faydaları vardır.

 • Ortama estetik görünüm ve zarafet kazandırır.
 • Isıyı taş içine hapsederek enerji tasarrufu sağlar.
 • Yüzey üzerindeki gözenekler kapanarak sızdırmazlık kazanır.
 • Ayna parlaklığında görünüme kavuşur.
 • Güneş ve Ultraviole (UV) ışınlarına karşı duyarsız kalır.
 • Çizilme, çatlama gibi durumlarda silim ile onarılabilir.
 • Daha hijyenik ortam sağlar.
 • Kaydırmazlık özelliği eklendiğinde (patinato), olası kazaları minimuma indirir.
 • Yüksek ısı, fiziksel baskı ve kimyasallara daha fazla dayanım sağlar.
 • İşletmenin değerini arttırır.
 • Taşın kullanım ömrünü arttırır.

Hamamlarda Mermer Silim Nasıl Yapılır?

Hamam ve kaplıcalarda mermer silme-parlatma-çizik giderme ve cilalama işlemleri mermerin cinsine, kalitesine ve kullanıldığı alana göre yapılan analizler sonucu titizlikle yapılmaktadır.Bizden mermer silim ve cilalama konusunda destek alarak sorunu çözüme kolayca kavuşturabilirsiniz.İlk olarak yapılan karşılıklı yazılı ve sözlü mutabakatın ardından uygulama yapılacak yüzey veya zemin öncesinde yapılan etüt ve analiz çalışmalarından sonra ücretsiz demo çalışması yapılır.Yapılan demo çalışmasına onay alındıktan sonra uygulamaya devam edilir.Mermer silim hakkında detaylı bilgiye buradan, mermer silim uygulaması için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hamamlarda Mermer Silim Nasıl Yapılır?
Mermer Silim'de Garanti Ve Taahhüt

Mermer Silim'de Garanti Ve Taahhüt

Birçok hamam ve kaplıca benzeri sosyal tesislerde, iç ve dış cephe kaplamalarında, mermere rastlamak mümkündür.Asitli gıdalar veya fiziksel baskı gibi faktörler sonucu yüzey üzerinde oluşan aşınma, çizilme, çatlak ve lekeler için yüzey üzerine uzmanlık gerektiren aşındırma işlemi yapılmaktadır.

Firmamız; mermerdeki çatlak ve oyukların onarımını yaparak pürüzsüz veya kaydırmaz yüzeyler elde ederek malın kullanım ömrünün uzamasını ve değerinin korunmasını sağlar.

Firmamız hamam ve benzeri kültürel mekanlara; bilgi, beceriye ve profesyonel ekipmanlara sahip sertifikalı zanaatkar ustalarıyla, gerekli güvenlik önlemlerini alarak, 100% memnuniyet garantisi ile mermer silim ve restorasyon hizmetini gerçekleştireceğini taahhüt ve garanti etmektedir.